Sidebar

Zoznam článkov na Advaita.sk

HOROskop vnímam ako plán duše do pozemského života. Súčasne je v ňom zakódovaná osobná i rodová minulosť. Mne veľmi slovo HOROskop evokuje Horovo oko, staroegyptský ochranný symbol a znak kráľovskej moci. Všetci totiž máme v osobnom HOROskope aj symboly svojich životov, aj moc žiť svoj život kráľovsky. Okrem iného.

"Čo si sa dozvedel zo svojho horoskopu?" zaznela otázka na rannej sange a ja som bola zvedavá na odpoveď. "Všetko."

 

Čítať ďalej: HOROskop - plán duše

Rok 2023 začíname etikopríbehom o cibuľke a v nasledujúcich mesiacoch budeme pokračovať ďalšími príbehmi. Všetky boli vyrozprávané v priestore etikoterapeutického kruhu a my ich podáme tak, aby všetko to, čo sme doteraz v našich článkoch opisovali, ďalej inšpirovalo.

Článok začíname citátom súvisiacim s príbehom: Ale keď ty dávaš almužnu, nech nevie tvoja ľavá ruka, čo robí tvoja pravá ruka. (Matúš 6,3) a príbehom o malej cibuľke, ku ktorému etikoterapeut Vladimír Červenák povedal: „Príbeh je o cibuľke a dôvere, ktorú žena stratila, a tak stratila aj svoju silu. Ak by bola dôverovala, boh by svoj sľub splnil.“

Príbeh prerozprávala Bibiana tak, ako ho v detstve často počula od svojej babičky. Pre detskú dušu bol taký silný, že si naň aj v dospelosti hneď spomenula, keď sme v kruhu prečítali citát.   Príbeh o malej cibuľke je príbehom o lakomej žene, ktorá zomrela a dostala sa do pekla.

 

Čítať ďalej: Príbeh o malej cibuľke

Zaujímajú vás príčiny vašich problémov? 

Je vo vašom živote niečo, čo chcete zmeniť? Neviete ako? 
Máte problém v partnerskom vzťahu?

Analýza aury

Záleží iba na vašej ochote, vaša aura je zrkadlom vášho zdravia a života. 

Veľká časť informácií o vašej aure vám pomôže zmeniť život. 

Podľa merania a výsledkov vašej aury vám poradíme. 

Dáme vám fungujúci návod, ako skryté energie v sebe objaviť a využiť vo svoj prospech.

 

Ponúkame jedinečnú diagnostiku aury na Slovensku

 


Špeciálnym prístrojom na fotografovanie aury zaznamenáme, v akom stave telesného zdravia a duševnej pohody sa nachádza váš organizmus.  Vašu auru diagnostikujeme pomocou najnovšej generácie prístroja využívajúceho Kirlianov efekt. Na Slovensku ako jediní používame túto špeciálnu techniku. 

 

Centrum alternatívnej medicíny vám ponúka odbornú konzultáciu, kde vám vysvetlíme, čo všetko sme vo vašej aure zistili. Podľa objektívnych meraní a výsledkov vašej aury dostanete odporúčania šité na mieru.

 

Termín merania v Bratislave:    20. - 22. február 2023 

http://www.analyzaaury.sk/

Objednávky telefonicky: 0948 12 10 63

 

Baran, chladný február prináša aj chlad do vzťahov. Ak to tak u teba nie je, teš sa. Ak to tak je a ty si chceš vzťahy, priateľské či partnerský, uchovať, prilej do nich vášeň, radosť, prebuď ich spoločnými zážitkami. Nahráva ti aj spln, ktorý bude v Levovi 5.2. Prináša oheň, ktorý môže byť dobrý pomocníkom, ale aj záškodníkom. Daj pozor na slová, ktoré vyriekneš. V nich môže byť momentálne veľa ničivého ohňa. Retrográdny Mars sa totiž nachádza v Blížencoch, a tak môžeš mať oheň na jazyku. Môžeš prudko reagovať najmä na zrkadlá, ktoré ti vytvárajú tvoji blízki. Vieš, je to ako so žihľavou, ktorú som ti vybrala za rastlinu mesiaca – páli, ale aj lieči. Rovnako aj slovo – páli, alebo lieči. Záleží od teba.

 

Čítať ďalej: HOROskopy na február 2023

Pre krátky rozhovor z  cyklu rozhovorov K prameňom etikoterapie sme si vybrali tému NEBO, PEKLO, RAJ . Kedy máme premiéru?

V stredu 1.2.2023 od 20.h

Poznáš hru pripravenú zo štvorčeka papiera, v ktorej sa rozhoduješ, ktorou cestou pôjdeš? Vyberáš si medzi nebom, peklom a rajom. Rovnako aj v živote si vyberáš, či pôjdeš cestou nebies, to znamená v súlade s etikou žitia, cestou srdca, cestou spojenia do celistvosti, alebo ostávaš v utrpení cez nedôveru a strachy. Presne o týchto možnostiach sa rozprávame, a naše slová sa dotýkajú cesty životom i cesty na druhý breh.

Silná téma o pozemskom živote, či v ňom žijeme svoje nebo či peklo, alebo raj. Rozhodujeme my v prítomnosti svojimi postojmi, pocitmi, myšlienkami, žitím. A pridávam citát od francúzskeho filozofa Jean Jacques Rousseau, ktorý s témou súznie: 

Srdce človeka je jeho rajom i peklom. 

Máte k téme otázku? Pokojne nám ju napíšte na nižšie zverejnenú mailovú adresu. Rovnako môžete predložiť svoj príbeh či dať nám spätnú väzbu. Nech sa páči, píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Rozhovor vysielame v premiére na kanáli YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.

Tešíme sa na spoločné chvíle. S láskou VladimíR a SaritA

Sila muža, pravidelný unikátny 30-minútový rozhovor dvoch mužov na báze otázok a odpovedí na horúce témy týkajúce sa mužov, otcov, synov z pohľadu Etikoterapie, vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie.

Naživo vysielame každú tretiu stredu, rozhovor vedú VLADIMÍR TĹČIK a VLADIMÍR ČERVENÁK.

Vysielame v premiére na kanály YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Otázky a námety na rozhovor môžete písať na mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

HLAVA, či SRDCE, čomu dávame prednosť ? ROVNOVÁHA v živote.

Streda 25. januára 2023 o 20:00

Okruh tém 24. časti

1/Čo nás vedie, motivuje k tomu, aby sme boli lepší ako druhí ?

2/Pomáha nám to v živote alebo nám to robí zo života utrpenie ?

3/Výkon, súťaživosť, konkurencia, rast, ako sa v tom cítime ?

4/Kedy sa to zmení z pozitívneho cieľa alebo zámeru na utrpenie ?

5/Komu a čo, vlastne dokazujeme, a dokedy ?

6/V slovenskom jazyku stupňujeme prídavné mená - dobrý, lepší, najlepší, kde sa vytratilo to dobrý?

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.
 

PRIRODZENÉ VODCOVSTVO – LEADERSHP zo série rozhovorov Zory Vypušťákovej a Vladimíra Červenáka týkajúci sa vodcovstva z pohľadu etikoterapie. Je vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie. Vysielame v premiére na kanáli YouTube Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk a www.priestorprezmenu.sk.

Streda 18. 01. 2023 o 20.00 v premiére.

Je to téma, ktorá súvisí nielen s aktuálnou spoločenskou situáciou, kedy sa mnohí zamýšľajú, akých máme lídrov, ale do určitej miery sa dotýka každého z nás – či už z pozície manažéra, lídra alebo človeka, ktorého tento líder vedie. Podobné sa totiž vzájomnepriťahuje, čo znamená, že ak cítime nespokojnosť so svojim lídrami, títo nám len zrkadlia to, v čom je ešte priestor zvýšiť si svoj potenciál. Lídri sú ľudia, ktorí nemajú len inteligenciu a schopnosti ľudí organizovať, ale sú jedineční v tom, že z vyššej úrovne dokážu reagovať na potreby seba a iných s víziou, kreativitou a pocitom jednoty s ľuďmi, ktorých vedú.

Dnešná téma: KRÍZA vs. REŠTART

- kríza celospoločenská, kríza jednotlivca

- príklady krízy v pracovnej oblasti

- čo tomu predchádza: vybitá energia, tlak, stres, manipulácia so sebou, kolaps mentálny emočný, psychický až fyzický, neschopnosť rozvinúť autoritu v sebe,

- etapy krízy (chaos, hnev, strach, popieranie, vyjednávanie, depresia paralýza mentálna aj fyzická),

- kríze možno predísť zmenou svojho života,

- ako nájsť cestu z toho von

- prijatie vrátane prevzatia zodpovednosti, zmierenie, dôvera, odovzdanie sa, súcit,

- láska, viera a nádej,

- čo ešte pomáha

- nadhľad, humor a vďačnosť

- reštart ako nový začiatok, počiatok niečoho nového,

- koniec je vlastne novým začiatkom, metamorfóza bytia

- Fénix vstáva z popola.

Pripojte sa k tomuto kanálu a získajte prístup k výhodám: https://www.youtube.com/channel/UCZZ7RsHeEqceFjVNB7rBOlA/join

Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.

PRIRODZENÉ VODCOVSTVO – LEADERSHP zo série rozhovorov Zory Vypušťákovej a Vladimíra Červenáka týkajúci sa vodcovstva z pohľadu etikoterapie. Je vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie. Vysielame v premiére na kanáli YouTube Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk a www.priestorprezmenu.sk.

Je to téma, ktorá súvisí nielen s aktuálnou spoločenskou situáciou, kedy sa mnohí zamýšľajú, akých máme lídrov, ale do určitej miery sa dotýka každého z nás – či už z pozície manažéra, lídra alebo človeka, ktorého tento líder vedie. Podobné sa totiž vzájomne priťahuje, čo znamená, že ak cítime nespokojnosť so svojim lídrami, títo nám len zrkadlia to, v čom je ešte priestor zvýšiť si svoj potenciál. Lídri sú ľudia, ktorí nemajú len inteligenciu a schopnosti ľudí organizovať, ale sú jedineční v tom, že z vyššej úrovne dokážu reagovať na potreby seba a iných s víziou, kreativitou a pocitom jednoty s ľuďmi, ktorých vedú.

 

 

ZRKADLO MUŽA, pravidelný unikátny 30-minútový rozhovor dvoch mužov na báze otázok a odpovedí na horúce témy týkajúce sa mužov, otcov, synov z pohľadu Etikoterapie, vysielaný v rámci cyklu K prameňom etikoterapie.

Naživo vysielame mesačne, rozhovor vedú JOZEF MIHALIŠIN a VLADIMÍR ČERVENÁK.

Vysielame NAŽIVO na kanály YouTube, konto Vladimír Červenák a tiež na www.advaita.sk.

Otázky a námety na rozhovor môžete písať na mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Streda 11. február 2023 o 20:00

Témou rozhovoru Zrkadla muža č. 36 je tento okruh otázok:

4 princípy života v celistvosti - čo je to AUTENTICKOSŤ?

- čo je to autentickosť

- čo nieje autentickosť

- môže byť autentickosť bez zodpovednosti a integrity?

- ako rozpoznať, či som autentický alebo nie?

- ako začať byť autentický?

- je ľahšie byť autentický pre muža alebo pre ženu?

Ak považujete náš rozhovor za inšpiratívny a užitočný, môžete vyjadriť vďaku jednorazovou podporou cez tlačítko VĎAKA na YOU TUBE. Ďakujeme.
 
Podporte nás, prosím, odberom, budete informovaní o nových videách na našom kanáli.
 

Baran, vitaj v novom roku, ktorý ti ešte teraz v januári dá pokoj v tom zmysle, že ti nebude veľmi dohliadať na prsty, čo a ako robíš. Pamätaj však, že už v prítomnosti rozhoduješ o svojej budúcnosti. Keď chcem charakterizovať tento tvoj mesiac, hovorím, že je o bdelosti na všetkých úrovniach preto, aby si mohol v budúcnosti žať pokoj. Bdelosť ako pozornosť k sebe, k svetu okolo teba i pozornosť ku všetkému, čo robíš, aby si vždy bezpečne a spokojne prišiel domov. Všetko však, čo sa ti udeje v živote, má zmysel. Všetko, čo v túto chvíľu môžeš zo svojho pohľadu hodnotiť ako dobré či zlé.  Spln bude 7.1. v Rakovi, keď blízko Luny je Čierna Luna, ktorá ti môže otvoriť témy okolo hodnoty rodiny, rodu, či prídu udalosti, v ktorých uvidíš, ako si vážiš či nevážiš rodičov. Nesúď, pochop. Pripomínam, že vzťah k rodičom je kľúčovým vzťahom pre tvoj šťastný život v mnohých oblastiach. Najviac ovplyvňuje tvoje vzťahy, prácu a zdravie. Nov bude 21.1. vo Vodnárovi. V tejto slnečno-mesačnej hre je aj Pluto, tak môže prísť k nečakanej osudovej udalosti.  Farba pre Barana: červená.

Čítať ďalej: HOROskopy január 2023

Vyhľadávanie

Vaša podpora stránok bez reklamy

Ďakujeme, 

pomáhate nám tvoriť lepší obsah.