Sidebar

Spojiť astrológiu s rastilnami - k tomuto ma inšpiroval etikopriateľ Igor Adamec pred asi dvoma, troma rokmi. Aj v tomto spojení si hlboko uvedomujem vetičku, ktorú mám rada - VŠETKO SO VŠETKÝM SÚVISÍ, takže navrhujem krátku meditáciu s rastlinou, ktorá patrí k tomu-ktorému znameniu. Ak ti práve navrhovaná rastlina nie je po "chuti", zamysli sa, v čom si taký istý ako ona a aké tiene ti otvára. Ak ti rastlinka ide "k duhu", pomedituj si s ňou, otvor sa jej pôsobeniu a nechaj, nech ti prinesie z teba samého odpovede, ktoré momentálne potrebuješ či môžeš počuť. 

Ešte pripomínam, že všetci máme v sebe všetkých dvanásť znamení a podľa toho, aké práve u teba má svoju silu, pokojne ti môže meditačne "voňať" aj iná rastlinka.  Vyberaj teda buď podľa návrhu, alebo podľa vlastnej intuícii, alebo prejdi si postupne viacej rastlín a tá správna ti pošepne, či chce byť chvíľu s tebou. 

Pri jednotlivých znameniach navrhujem nájsť konkrétnu rastlinku v prírode, parku, záhrade či vo vlastnom kvetináči. Ak ju nenájdeš, určite si ju vieš vygoogliť a aj na obrázku poriadne popozerať a skamarátiť sa s ňou. 

Čítať ďalej...

BUDÍČEK! Nastáva čas aktivity, vitality, rastu. Ryby sa vzďaľujú v kolobehu zverokruhu, Baran sa prebúdza. Jeden astrorok končí, nový začína. Dobré ránko, úžasné dni. Je životaschopný čas - 20.3. 2021 o 10.37 h na trón zasadne Baran. Nesie si svoje cnosti i neresti tak, ako každé znamenie v duálnom svete. Aj vďaka tomu máme na Zemi pestrofarebnosť pováh a príbehov.

Keby si mal v sebe len cnosti, narodil by si sa do anjelských sfér, nie na Zem. Keby ti boli blízke len neresti a škodoradosti, poletoval by si v pekelnom svete, nie na Zemi. Hurá, si na Zemi! Máš v sebe kokteil rôznych vlastností, emócií, skúsme si teda z Barana vybrať cnosti. Napríklad:

ODVÁŽNE každé ráno vstaň do úžasného dňa tak, aby si videl jeho krásy a dary, aby si videl jeho pestrú ponuku možností. Vždy existujú. Aj vo výšinách, aj na samom dne, len otvor srdce. VITALITOU naplň svoj deň. Pokojne po rannej modlitbe chvíľku tancuj. Hudbou a pohybom privítaj svetlo a Slnko. Prebuď svetlo a Slnko v sebe a žiar. POSTAV SA DO ČELA seba samého. Ty vieš, čo je pre teba správne, buď sebou samým. Premieňaj aj malými krokmi svoje túžby na potreby a plň si ich. Aj v dobe núdzového stavu máš možnosti. NOVÝM VECIAM sa otvor. Pamätáš na Pipi Dlhú Pančuchu? "To som nikdy nerobila, to mi určite pôjde." A tak skôr, ako povieš - neviem, nechcem, nechápem, nie-nie, neurobím, hľadaj, ako hovoriť životu ÁNO. ROB PRVÉ KROKY k spojeniu, pochopeniu, súzneniu so svojimi milými i celým svetom. Nečakaj, čo urobí iný. Preber zodpovednosť a urovnaj, zharmonizuj svoje vzťahy. Myšlienkou, slovom, činom - vyber si taký spôsob, ktorý ťa osloví. Nastupuje jar so silou života, silou rastu - čo zaseješ, to vyrastie.

VITAJ, nová sila prvého znamenia zveroKRUHu. 

Keď je reč o hviezdach, zbystrím pozornosť. Pri tomto  horoskope narodenia som však padala na zadok. Jeho autorom je Filip Vlčko z Life Alchemy a ako vznikol, prezradí on sám ďalej v texte. Nech sa teda páči – najprv horoskop:

„Jeho základnými vlastnosťami sú hravosť, tvorivosť, dobrosrdečnosť, spoločenskosť, ale aj samostatnosť. V jeho povahe nájdeme tiež istý temperament a vo fáze „puberty“ treba určite dať pozor na to, aby si sa mu neprispôsobila príliš.  Mohlo by to skončiť tak, že sa z neho stane generál. Určite bude vhodné, ak ho budeš viesť k samostatnosti, ale popri tom aj istej zodpovednosti. Bude milovať výzvy, bude veľa tvoriť, ale chod vecí je dobre nechať na ňom. V prílišnom obmedzení a drezúre by veľmi trpel.

Vzťah s ním bude o hľadaní rovnováhy medzi jeho slobodno–inšpiratívno-spoločenskou povahou a chuťou mať veci pod kontrolou. Ak ho oceníš, necháš mu slobodu v prejave a zároveň dáš rozumné hranice, bude ťa milovať. Chýbajú mu vlastnosti ako agresivita a „čudáckosť“ – takže si určite nebude ulietať vo vlastnom svete. Niekedy ho však bude treba do istých vecí posmeliť.

Vytvára s tebou veľmi harmonické väzby na viacerých úrovniach. Bambi je psík veľmi peknej povahy.“

Práve ste dočítali horoskop psíka menom Bambi, ktorý spolu s piatimi súrodencami dostal pri narodení svoj osobný horoskop šitý na mieru podľa jeho dátumu, času a miesta narodenia. Ako Filipa Vlčku napadlo vypracovať tieto horoskopy? Mal živý sen. Dobre čítate! Mal skutočný živý sen počas skutočného spánku. Snívalo sa mu o tom, ako využiť znalosti čínskej astrológie pri zvieratách. Napísal teda svojej kamarátke Monike Olšovskej z Liptovského Petra, ktorá je veľký profesionál  v dogdancingu. Kedysi spolupracovali vo westernovom mestečku. On s dravými vtákmi, Monika so psíkmi. „Bolo mi trochu divné ráno napísať človeku, ktorého som niekoľko rokov nevidel, že sa mi sníval sen a ak chce, pozriem sa cez horoskop na jej psíka,“ oznámil Filip. „Čuduj sa svete, Monika odpísala, že odpadne a rada údaje poskytne.“

-----------------------------------------

Toľko úryvok z článku, ktorý som pripravila do májového čísla Vitality. Tam si ho môžete potom prečítať celý. Psíky z toho príbehu poznám osobne, sú úžasné a Monika hovorí, že ich horoskopy pomohli jej pri výcviku. Vie, čo môže od psíkov očakávať, vie, kedy môže pritlačiť a kedy už nie, lebo inak by psíka "zlomila".  Bude to v májovej Vitalite horoskopovo-psia mňamka. 

 

Podkategórie