Premiéra 03. 04. 2024 o 20.00

PRIRODZENÉ RODIČOVSTVO, rozhovory vysielané v rámci cyklu K prameňom Etikoterapie - škola Advaita. Séria rozhovorov Jany Mladej (www.koucmed.sk) a Vladimíra Červenáka (www.advaita.sk) (nie len) pre rodičov na tému, ako sa spojiť s prirodzeným rodičovstvom, ktoré máme v sebe. Výchova detí je dnes pre mnohých rodičov náročná a často aj frustrujúca.

Má to tak byť? Zamýšľala to takto príroda? Určite nie, ak si uvedomíme, že možno ešte jednu dve generácie dozadu mali rodičia na svoje deti oveľa väčší vplyv, než majú rodičia dnes. To, že sa niečo v rodičovstve a spoločnosti zmenilo, sa prejavuje aj na deťoch – v školách narastá šikana a agresivita a stále viac detí prežíva úzkosti, ktoré prechádzajú až do sebapoškodzovania.

Naše rozhovory budú o tom, ako sme sa dostali do krízy rodičovstva a ako z nej von. Ako sa poučiť, neopakovať znova a opäť výchovné chyby a získanú skúsenosť pretaviť do novej kvality vzťahov v rodinách. Rozhovory sú vysielané v rámci cyklu k prameňom etikoterapie.

Téma 2. rozhovoru: Sebaregulácia

SEBAREGULÁCIA ako cesta k nadhľadu

- Vyrásť a dospieť do samostatného dospelého, ktorý vie regulovať samého seba, je jeden zo základných cieľov ľudského vývoja. Na to, aby sa tak stalo, potrebujeme rodičov, ktorí túto schopnosť majú. Pretože rodič môže odovzdať dieťaťu iba to, čo má v sebe.

- Čo sebaregulácia je a čo nie je, hoci to znie podobne?

- Dá sa sebaregulácii naučiť?

- Čím môžeme sebareguláciu v sebe prirodzene podporiť? Sebaregulácia ako schopnosť, ktorá nás vedie k empatii a nadhľadu. 

Pripojte sa k tomuto kanálu a získajte prístup k výhodám:

https://www.youtube.com/channel/UCZZ7RsHeEqceFjVNB7rBOlA/join