Premiéra 22. 05. 2024 o 20.00

PRIRODZENÉ RODIČOVSTVO, rozhovory vysielané v rámci cyklu K prameňom Etikoterapie - škola Advaita. Séria rozhovorov Jany Mladej (www.koucmed.sk) a Vladimíra Červenáka (www.advaita.sk) (nie len) pre rodičov na tému, ako sa spojiť s prirodzeným rodičovstvom, ktoré máme v sebe. Výchova detí je dnes pre mnohých rodičov náročná a často aj frustrujúca.

Má to tak byť? Zamýšľala to takto príroda? Určite nie, ak si uvedomíme, že možno ešte jednu dve generácie dozadu mali rodičia na svoje deti oveľa väčší vplyv, než majú rodičia dnes. To, že sa niečo v rodičovstve a spoločnosti zmenilo, sa prejavuje aj na deťoch – v školách narastá šikana a agresivita a stále viac detí prežíva úzkosti, ktoré prechádzajú až do sebapoškodzovania.

Naše rozhovory budú o tom, ako sme sa dostali do krízy rodičovstva a ako z nej von. Ako sa poučiť, neopakovať znova a opäť výchovné chyby a získanú skúsenosť pretaviť do novej kvality vzťahov v rodinách. Rozhovory sú vysielané v rámci cyklu k prameňom etikoterapie.

Téma 3. rozhovoru:

PRIRODZENÁ AUTORITA ako základný predpoklad pre pocit bezpečia u dieťaťa.

„Ako mám presvedčiť, motivovať, prinútiť, svoje dieťa, aby si napísalo úlohy, upratalo izbu, plnilo svoje povinnosti!?

Dnes si rodičia často kladú tieto otázky (nielen sebe, ale aj koučom a poradcom) a hľadajú nejaké techniky, ktoré im pomôžu dosiahnuť, aby deti robili to, čo treba. Háčik je v tom, že to nie je o technikách. Je to o prirodzenej rodičovskej autorite, ktorá sa dnes vytráca.

- Čo to vlastne tá prirodzená autorita je? Z akých „zložiek“ sa skladá?

- Prečo rodičia svoju prirodzenú autoritu strácajú?

- Prečo je pre deti dôležité, aby rodičia pre nich boli autoritami?

- Aký je rozdiel medzi autoritatívnym a autoritárskym rodičovským štýlom?

A dozviete sa aj o tom, čo z nás sa zrkadlí v tom, akou autoritou sme alebo nie sme pre svoje deti. Tešíme sa na vás. 

Pripojte sa k tomuto kanálu a získajte prístup k výhodám:

https://www.youtube.com/channel/UCZZ7RsHeEqceFjVNB7rBOlA/join