Sidebar

HOROskop na november 2021

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú 15. až 17.11., a keďže Baran ovplyvňuje hlavu, mozog, tvár a životnú silu, dopraj si oddych od náročných myšlienkových operácií, dopraj si ľahkosť myslenia, napríklad cez rôzne hry, spev, milé zážitky. Tiež môžeš hravo harmonizovať hemisféry tak, že ak si pravák, budeš sms-ky písať ľavou rukou, ak si ľavák, pravou. Podobne aj ostatné činnosti.  Alebo si zabezpeč tri, štyri rovnaké loptičky a vyhadzuj a chytaj ich naraz oboma rukami – hraj sa na žongléra. Nov bude 4.11. v Škorpiónovi.  Škorpión  otvára v našich životoch najmä témy, ako sú sexualita, vernosť, manipulácia, liečenie, hĺbky v myslení i prežívaní. Tebe sa tieto témy môžu otvoriť na javisku zvanom rodina, to znamená, že rodinní prúslušníci sú parádnymi hercami, ktorí ti hrajú to, čo práve potrebuješ zažiť, spoznať a uvedomiť si. Prosím, ber na vedomie, že nie vždy vidíš v tomto období, že sú to tvoje záležitosti. Možno máš tendenciu ukazovať prstom, že to oni. Ty nič, ty si v poriadku. Hovorím, celý svet je v poriadku, len občas niekto z nás nevidí jasne. Spln bude 19.11. v Býkovi, ten má na starosti  hmotné majetky, domov, peniaze. Tebe sa môže teraz objaviť otázka z priestoru strachu zo zlyhania – dokážem zabezpečiť svoju rodinu, svoje deti, svoje potreby? Sebaspochybňovanie oslabuje. Uvedom, v čom si dobrý, kde je tvoja sila a na nej stavaj. Porastie tvoje sebavedomie a znížiš, prípadne rozpustíš úplne svoje strachy.  Novembrové potešenie: spoznávam silu úsmevu, dotyku a objatia.

Býk – Slnko je v tvojom znamení od 19. apríla do 20. mája 2021, býčie dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú 18. a 19.11., a keďže Býk ovplyvňuje krk, mandle, čuch, chuť, zátylok a ramená, venuj pozornosť týmto častiam tela. Stačí z príjemného materiálu šatku na krk, prípadne dobrá masáž od hlavy cez krk a ramená a potom dobrý čajík, aby si aj čuch aj chuť prišli na svoje. Možností je veľa, predpokladám, že ty ako Býk ich vidíš najmä cez rozmaznávanie seba samého. Pridaj aj pozornosť k ostatným a svet sa bude na teba usmievať. Nov bude 4.11. v Škorpiónovi, ktorý klasicky prináša svoje témy, najmä tému sexuality, manipulácie, liečenia, hĺbok vo všetkých oblastiach. Keďže v čase novu má silné postavenie aj Mars, u teba to môže znamenať zmeny najmä v pracovnej oblasti a nové dohody, nové projekty. Využi tento čas ako prípravu na svoj najdôležitejší spln v roku, ktorý bude 19.11. v Býkovi. Príprava môže spočívať aj v tom, že si upravíš, zharmonizuješ životný priestor, svoje bývanie, že upraceš v skriniach a uvoľníš v nich priestor novým veciam, že prekontroluješ zásoby v potravinových skrinkách aj v chladničke a urobíš v nich zmeny, ktoré potrebujú. Vnútorné sa môžeš pripraviť na spln aj tak, že odľahčíš stravu, dáš prednosť kvalite v stravovaní, upraceš si aj v myšlienkach a pocitoch tak, že zharmonizuješ svoje vnútro. Existuje množstvo sebapoznávacích programov, techník, len si vybrať.  Odpoveďou na to, či si dosiahol pokoj v srdci, ti bude napríklad raňajšie zobúdzanie. Zobudíš sa a si šťastný len tak bez vonkajšej príčiny.  Novembrové potešenie: cítim silu šťastia.

Blíženci – Slnko je v tvojom znamení od 20. mája do 21. júna 2021, blíženecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú tieto dni až na jeho konci, a to 20. až 22.11. Keďže Blíženci ovpyvňujú pľúca, priedušky, dych, ramená a ruky, venuj pozornosť svojmu dychu a napríklad cez masáže aj svojim ramenám a rukám. Podľa tradičnej čínskej medicíny sú v novembri najviac ohrozené práve pľúca, máš teda minimálne dvojitý dôvod venovať sa im. Upriam pozornosť na svoj dych, na jeho hĺbku, pravidelnosť, kvalitu prostredia, v ktorom si. Prosím, nevyhováraj sa, že vzduch je všade znečistený. Tým len podporuješ cez myšlienky znečistenie. Zameraj sa na to, čo môžeš ty urobiť – vysaď strom, staraj sa o izbové kvety, skontroluj, či aj tie zazimované sa držia v pohode. Vybehni do prírody, pozdrav les, kopce, rieky... Si tvorivá bytosť, ktorá má možnosti. Nov bude 4.11. v Škorpiónovi a otvorí tému spojenia s partnerom, deťmi, najbližšími. Blízkosť v spojení je velikánskou hodnotou vo vzťahoch. Ako to máš ty? Je možné, že v tomto období vyplávajú napovrch aj neukončenia v rode. Teda bolesti či problémy, ktoré si odovzdávate z generácie na generáciu a týkajú sa práve najbližších vzťahov. Pozri sa na ne, pochop, pusť, odpusť. Možno objavíš aj žiarlivosť... vieš, odkiaľ prichádza? Z tvojho strachu, že budeš opustený, odmietnutý alebo zlyháš. Vyliečenie zo strachov ide cez sebapoznávacie programy. Možno budeš na ne potrebovať podporu z vonku od dobrého lektora či terapeuta, možno dokážeš aj sám cez sebapoznávacie meditácie. Spln bude 19.11. v Býkovi a témou môže byť aj zdravie. Novembrové potešenie: cítim silu pokoja v srdci.      

Rak – Slnko je v tvojom znamení od 21. júna do 22. júla 2021, račie dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú  dni 23. a 24.11. Račie dni inšpirujú k hýčkaniu račích oblastí na tele človeka, a to sú žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie. Takže témou dní je kvalitná strava, láskavá pozornosť k sebe samému a trávenie jedla i „trávenie“ situácii, v ktorých sa nachádzaš, a pocit bezpečného domova. Tieto témy načal už nov, ktorý je 4.11. v Škorpiónovi. Ide v ňom najmä o partnerské vzťahy a kvalitu ich spojenia. Správne spojenie podporuje šťastie, nesprávne spojenie smeruje do strachov až vzťahovej závislosti. Otvára sa aj téma rodičov a detí, najmä to, čo sme si doniesli do tohto života ako úlohy na plnenie a to, čo sme získali výchovou. Hneď upozorňujem, že nič nám nikto nemohol vtisnúť, nanútiť, ovplyvniť nás tak, že my sme vo všetkom nevinne. Čokoľvek sa nám deje, vytvorili sme na dianie vo svojich životoch podmienky. Čo nám ostalo najmä z minulých životov nedoriešené, máme na stole v tomto živote. Chápeš? Čo nevyriešiš, nevyliečiš teraz, čaká ťa v budúcom zrodení. Tiež sa rodíme len do takých rodín, ktoré s nami energeticky súznejú. Nemôžeš sa teda zle narodiť. Spln bude 19.11. v Býkovi a jeho hlavnou témou pre teba je čestnosť.  Hlavnou témou! Každé oklamanie systému, priateľa, nadriadeného, partnera, deti... má svoje nepríjemné dôsledky. Nemusíš ich vnímať hneď, no koleso osudu nezabúda. Melie pomaly, ale isto. Každý máme v sebe aj schopnosť manipulácie. Daj si zámer, aby si ju rozoznával a vedel rozpustiť. Nie zapudiť, odmietnuť, ale pochopiť. Novembrové potešenie: užívam silu čistého konania.

Lev – Slnko je v tvojom znamení od 22. júla 22. augusta 2021, levie dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú  25. až 27.11. a keďže Lev ovplyvňuje srdiečko a krvný obeh, hýčkaj ich cez svoj pokoj, súcit, láskavosť. Pokojne podpor srdce aj bylinkami (napríklad hloh, ginko, rozmarín...), vylož  nohy vyššie ako máš srdce, komunikuj so Slnkom, zlatý šperk si ber na seba s vedomím, že posilňuješ srdce. Spôsobov je veľa, nájdi si ten svoj. Nov bude 4.11. v Škorpiónovi. Leví oheň a škorpiónska voda. Výsledok? Silné emócie. Pristúp k nim ako k očistnej technike s tým, že každá emócia uvoľňuje a vyplavuje z najhlbšej úrovne boľačky tvoje i tvojho rodu. Dovoľ sa im prejaviť. Porozumej im. Nič sa totiž nedeje len tak náhodou. Všetko v našich životoch má svoju príčinu. Často veľmi, veľmi hlbokú. Až takú, že jej nevidíme na korienok, a preto je úžasná zručnosť naučiť sa prijímať život taký, aký je. Prijímanie však neznamená, že so všetkým súhlasíme. Príjmeš, pochopíš, rozpustíš, prípadne pustíš. Bez prijatia nič nepustíš a ani odpustenie sa nedeje. Nov odhalí aj dary či nedostatky v tvojej komunikácii. Skús sa zamerať na to, ako sa rozprávaš najmä so svojimi blízkymi, aké slová používaš. Hrubé slová hovoria o tvrdom srdci, necitlivé o chladnom, jemné o chápavom... a aj ticho v komunikácii je veľavravné. Spln bude 19.11. v Býkovi a témou môžu byť tradičné býčie  materiálne hodnoty: domy, majetky, vlastnenie, uzemnenie cez hmotu. Tiež sa môžu otvoriť témy okolo žien rodu. Ako to máš s mamou, partnerkou, dcérou, priateľkou? Ty a ženy. Pozoruj. Novembrové potešenie: opieram sa o silu svojho rodu.

Panna – Slnko je v tvojom znamení od 22. augusta do 22. septembra 2021, panenské dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú  1. až 2.11. a 28. a 29.11. Štyri dni, ktoré môžeš venovať sebe. Ak si uvedomíš, že Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo, trávenie, vieš, kam zamerať svoju pozornosť. Kvalitná strava a zdravý životný štýl všetko istia, veď vieš.  Nov bude 4.11. v Škorpiónovi. Silné emócie na obzore. Ak si v priestore odporu, to znamená, že si nedôverčivý, plný strachu, pocitov viny a bezmocnosti, budú skôr emócie negatívne. Ak si v dôvere a radosti, v pokoji srdca, prichádzajú pozitívne emócie i pozitívne stavy cítenia. V súvislosti s novom v Škorpiónovi chcem upozorniť ešte aj na to, ako komunikuješ, aké slová a vety používaš. Panna má všeobecne v sebe veľa kritičnosti, pochybovania, tak pozoruj, ako si na tom ty. Daj si zámer, aby si videl, kedy si tvrdo kritický k ľuďom, kedy kritikou a tvrdými slovami ubližuješ. Ak to nevieš sám rozpozorovať, požiadaj priateľa, ale potom jeho slova príjmi minimálne ako hypotézu. Bez odporu a boja. Spln bude 19.11. v Býkovi, pre teba s témou rozširovania obzorov. Určitým spôsobom sa ti otvára zahraničie, osud ti môže tieto dve možnosti aj spojiť. Vzdelávanie v zahraničí. Práca v zahraničí s rozširovaním možností. Práca doma s kontaktmi v zahraničí. Zahraniční partneri... možností veľa. Je možné, že budeš cítiť ich tlak a sám sa môžeš spochybňovať. Rýchlo si spočítaj svoje požehnania a upriam sa na svoje silné stránky. Novembrové potešenie: pozorujem silu slova.

Váhy – Slnko je v tvojom znamení od 22. septembra do 23. októbra 2021, niekoľko dni vo Váhach však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú 3. a 4.11., a 30.11. a keďže Váhy ovplyvňujú obličky, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín, urob si oddychové dni plné zdravých nápojov, pokoja a vnútornej rovnováhy. Uprac si aj vo vzťahoch. Najmä začiatkom mesiaca, keď sa tvoj deň Váhy stretne s novom v Škorpiónovi. Čo rozumieť pod uprataním si vo vzťahoch? Uvedomiť si, ako to máš s partnerom, partnerkou. Či ste si navzájom v úcte a rešpekte, či prúdi medzi vami láska a porozumenie, prípadne čo môžeš ty urobiť, aby tak bolo. Čím viac budeš smerovať do harmonického vzťahu, tým viac budeš podporovať aj svoje obličky, aj svoje áno životu. Nov bude 4.11. teda v Škorpiónovi a cítiť v ňom pudovú sexualitu. Chceš si len užiť jednu, dve noci, či túžiš po vzťahu? Podľa toho sa zariaď. Pudovosť však môžeš pretočiť na pozitívnu energiu rastu na osobnostnej úrovni. Využi jej silu pre prezentáciu seba samého, daj svetu o sebe vedieť. Obohacuj svet svojimi darmi, talentmi a požehnaniami. Máš predsa cit pre rovnováhu, vieš v pokoji riešiť situácie, vieš počúvať a počuť. Spln bude 19.11. v Býkovi a téma sexuality sa znovu objaví, no na inej úrovni, nepôjde o pudovosť a chvíľkovosť. Býk jej dáva stabilitu, vonkajšiu istotu. Samozrejme, všetko závisí od tvojho nastavenia. Hviezdy ti však otvárajú cestu do hlbšieho vzťahu. Spln v Býkovi posvieti aj do kvality bývania. Si so svojím bývaním, bytom, domom spokojný? Novembrové potešenie: preciťujem silu čistého spojenia.       

Škorpión – Slnko je v tvojom znamení od 23. októbra do 22. novembra 2021, škorpiónske dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú dni 5. a 6.11. a keďže Škorpión ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie orgány, močový mechúr, konečník a sexualitu, zameraj sa na ich zdravie. Napríklad cez stravu, uvoľnenie, milovanie s milovanou bytosťou, kúpele, tiež cez „výrobu“ dopamínu, cez púšťanie, odpúšťanie, rozpúšťanie... Škorpiónske oblasti ľudského tela sú totiž spojené so všetkými podobami púšťania. Vrátim sa však k dopamínu. On nás motivuje robiť veci, po ktorých sa cítime dobre. Môže to byť pudové konanie, môže to byť vedomé konanie. Záleží od nás, ktorou cestou ideme. Sexualita ako uspokojenie fyzických potrieb - sexualita ako spoločný let dvoch duší. Fyzický silový pohyb - meditácia s napojením na zdroj v sebe či vedomé cvičenie so zvnútornením. Zaháľka s toxickými látkami – radostné tvorenie... Tienistou stránkou je závislosť. Pozoruj, na čom si ty závislý. Nie vždy to musí byť negatívny podnet, ako sú drogy, alkohol, sebapoškodzovanie. Závislosť môže byť na vzťahu, láske, pozornosti, radosti... Keďže nov bude 4.11. a v tvojom znamení, teda v Škorpiónovi, máš otvorené dvere k štúdiu seba samého. Urob k nemu prvé kroky práve teraz, keď Luna pôjde z tmy do svetla. Môže osvetliť aj tvoje tienisté stránky. Už minulý mesiac sa dni týkali tvojich vzťahov so ženami, november v téme pokračuje. Matka, partnerka, dcéra, vnučka, priateľka... čo máš v týchto vzťahoch ešte v tieni?   Spln bude 19.11. v Býkovi, smeruje k pracovnými úspechom a Pluto s Lunou ich podporia. Novembrové potešenie: preciťujem hlbokú silu v sebe.

Strelec - Slnko je v tvojom znamení od 22. novembra do 21. decembra 2021, strelecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V  novembri to budú dni 7. a 8.11. Zameraj pozornosť na strelecké časti tela: stehná, boky, krížovú kosť, pohyblivosť. Dopraj si príjemný pohyb, alebo dokonalý relax, alebo relax v pohybe. Skús sa opýtať svojich nôh, čo práve potrebujú a podľa toho sa rozhodni. Strelec totiž okrem ohňa v tele má aj dar pohybu. Zvyčajne u Strelcov mladších ide o fyzický pohyb – beh, plávanie, posilňovanie..., u vekovo zrelších Strelcov môže ísť viac o mentálny pohyb, ale nemôžu zanedbávať ani fyzický. Pri jeho nedostatku sa zvyknú ozvať nohy bolesťami, opuchmi, úrazmi, takže, Strelci, všetko v správnej miere a zdravie bude slúžiť. Presne o zdraví je pre teba aj nov 4.11. v Škorpiónovi. Škorpión obracia pozornosť aj na sexualitu, zdravý pohyb vo dvojici s milovanou osobou je tiež zdrojom endorfínov tak, ako je aj pohyb pri športe. Keď som už spomenula pohyb vo dvojici, chcem ti povedať, že v akomkoľvek vzťahu buď sebavedomým partnerom. Nepotláčaj sám seba, nebuď poslušným chlapcom, poslušným dievčaťom na úkor seba samého. Len bytosť s láskou a úctou k sebe samému môže vytvoriť zdravý vzťah. Dvaja nešťastní s nízkym sebavedomím môžu len nešťastný vzťah vytvoriť. Spln bude 19.11. v Býkovi, ten pichne vesmírnym prstom do tvojej stability, do tvojich istôt. Materiálnych i nehmotných. Ostaň v pokoji. Čo je stabilné, isté v jednom živote? Istá je len zmena, všetko vo vesmíre sa transformuje. Nádych, výdych, Slnko vyjde každý deň. Novembrové potešenie: napĺňam sa svojou sebavedomou silou.  

Kozorožec – Slnko je v tvojom znamení do 19. januára 2021 a potom ešte od 21. decembra 2021, kozorožie dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú dni 9.a 10.11., a tak v nich zameraj pozornosť na svoju kostru, kolená, držanie tela, pohyb. Nože, nazri do zrkadla, ako stojíš. Máš v jednej rovine ucho, rameno, bedro, koleno a členok? Nesieš na svojich ramenách starosti celého sveta? Čo je tvoje, nechaj si, čo patrí iným, pusť. Narovnaj chrbát. Tvoj postoj prezrádza o tebe viac, ako si myslíš. Nov bude 4.11. v Škorpiónovi. Venuj deň novu, alebo aspoň jeho časť, sebe. Umožni ti dostať sa hlbšie k svojim pocitom, pomôže zhodiť masky. Že žiadne nemáš? Pst. Pozoruj. Dovoľ emóciám prúdiť. Odkiaľ a kam idú? Nerieš ich v hlave, precíť v srdci, v jeho teple. Naplň sa ním a ak príde plač, tak sa vyplač. Ak príde smiech, smej sa. Nerieš v hlave. Odovzdaj sa svojim emóciam. Uvoľnené emócie ti dovolia prejsť do vlastnej mužskej či ženskej sily, otvoria dvere do spirituality. Možno okolitý svet sa ti v tomto čase bude zdať zahalený hmlou. Nerieš. Pozoruj. Jogíni hovoria, že pozemský svet je májou, ilúziou. Skutočné hodnoty bytia sú za ňou. Spln bude 19.11. v Býkovi. Intenzívnejšie do vesmírnej hry vstupuje Urán, a tak sa priprav na nečakané, prekvapivé situácie. Znovu sa obrátim do jogy – ak si vo svojom strede, ani Urán ťa nemôže z neho vyhodiť. Môžeš precítiť jemné chvenie či nepokoj, no vieš sa vrátiť do chrámu svojej duše bez problémov. Celá splnová situácia posvieti aj do tvojich vzťahov. Ak v nich nájde poriadok, požehnáva, ak nepokoj, rozbíja. Novembrové potešenie: preciťujem silu svojho stredu.

Vodnár – Slnko je v tvojom znamení od 19. januára do 18. februára 2021, vodnárske dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú dni 11. a 12.11. a keďže Vodnár ovplyvňuje lýtko, holeň, členok, pätu a kŕčové žily, venuj im pozornosť. Dobrou voľbou sú cvičenia nôh, jemné masáže, kvalitná obuv, vhodná strava. Kŕčové žily symbolizujú okrem iného aj zastavenia, pribrzdenie, neschopnosť urobiť nový krok, prípadne neschopnosťou vystúpiť z komfortnej zóny. Ak ešte všetko zakryješ hranou veselosťou, ver, že chaosíš svoju dušu. Východisko? Byť úprimný k sebe, byť zodpovedný za seba, myslieť o sebe pozitívne a s úctou. Ešte pred tvojimi vodnárskymi dňami bude nov 4.11. v Škorpiónovi. Keďže je v intenzívnejšej hre aj prísny Saturn, veta o úprimnosti, zodpovednosti a pozitivite nadobúda silný charakter. Ďalšou dôležitou informáciou do tohto obdobia je schopnosť dodržiavať dohody, pravidlá, zmluvy. Podvody a obchádzanie okolo horúcej kaše sa nenosia. Čestnosť a transparentnosť je v hre.  Rovnako nechať život bežať svojím tempom bez tlačenia na pílu. Často hovorím, že schopnosť prijímať život taký, aký je, je kráľovskou schopnosťou. Potom máš obrovské možnosti robiť zmeny, aby život šiel tak, ako tvoja duša potrebuje. Ak ho zo zásady neprijímaš, v zásade ostávaš zaseknutý. Spln bude 19.11. v Býkovi. Býk je najmä o hmote, hmotnom zabezpečení, o zdanlivých istotách v neistom svete. Ako si na tom s bývaním? Máš svoje pevné zázemie, svoje hniezdo, svoje miesto, kde vieš načerpať silu, pokoj, teplo? Druhá polovica mesiaca bude aj o emóciách. Novembrové potešenie: hľadam silu v sebe.  

 

Ryby -  Slnko je v tvojom znamení od 18. februára do 20. marca 2021, rybie dni však nájdeš v každom mesiaci. V novembri to budú 13. a 14.11. Ryby ovplvyvňujú chodidlá, chôdzu a lymfatický systém. Lymfatický systém je systém ciev, ktorými prúdi lymfa, vstrebáva nečistoty a prebytočné tekutiny a vylučuje ich. Preťaženie sa môže prejaviť únavou, opuchmi, zníženou imunitou. Východisko? Rozprúdiť lymfu pohybom, masážami, kúpeľom nôh, pomáha pobyt v prírode, veľa čerstvého vzduchu, zdravá odľahčená strava. Rovnako pomáha aj schopnosť byť nad vecou, pozrieť sa na životné situácie z nadhľadu. Je to jeden zo spôsobov, ako vidieť a pochopiť súvislosti vo svojom živote, vo svojom rode. S pochopením prichádza porozumenie a pokoj do duše.  Na začiatku mesiaca - 4.11. - je nov v Škorpiónovi. Škorpión voda, ty voda, do toho ešte Neptún, boh morí = silné emócie. Nechaj ich prejaviť sa, uvoľniť, vypustiť. Daj však pozor, aby si sa v nich neutopil ty. Ako? ... že padneš do pocitov obete, že budeš chcieť, aby ťa svet ľutoval, že sa budeš sťažovať a sťažovaním sa razom staneš tyranom. Vidíš tie masky obete a tyrana, ktoré ľahko môžeš meniť? Zastav sa. Uvedom si, že svet je aj o emóciach, prijmi ich. V priestore prijatia sa ti otvárajú veľké možnosti. Žeby sa otváralo aj tretie oko? Spln bude 19.11. v Býkovi – hmotný svet má zelenú. Daj svetu o sebe vedieť. Ukáž svoje dary a talenty, buď cez ne užitočným, potrebným človekom. Vieš, že tak otvoríš cestu aj prúdeniu hojnosti do svojho života? Novembrové potešenie: cez prijatie emócií idem do svojej sily.