Sidebar

HOROskopy v júli

Baran – Slnko je v tvojom znamení od 20. marca do 19. apríla 2021, baranie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú dni 2. a 3.7., tiež 29. a 30.7. – štyri dni, keď sa môžeš intenzívnejšie venovať sebe a hýčkať si najmä hlavu, upratať myšlienky a napriek dovolenkovému času venovať sa rozumnou mierou i práci. Čo je rozumná miera? Rovnovážna: nech rovnakú hodnotu pre teba má práca, ktorá ťa živí, a práca, ktorá ti prináša radosť. Ideálne je spojiť ich alebo vytvoriť pre ne rovnako veľký priestor. Pozor – nevytváraj kompromisy. Kompromisy = krysy, ktoré ti nahlodávajú spokojnosť.

Už sme niekoľkokrát na tomto mieste hovorili, že nespokojnosť spúšťa lavínu negatívnych emócií až po agresivitu. Takže vieš... Nov  10.7. v Rakovi otvára tému domova a spolužitia v ňom. Ak si muž, pozri na svoje vzťahy so ženami a uvedom si, že ony chcú od teba pocit bezpečia a istoty. Ak si žena, uvedom si, že muži ti zrkadla tvoje zranenia a bolesti, ich liečenie prichádza len cez pochopenie, prijatie a prepustenie starých nánosov. Čím skôr uvoľníš napätie, tým lepšie pripravíš priestor na lásku a teraz je jedno, či si muž, či žena. Venuša si na teba svieti.  Spln bude 24.7. vo Vodnárovi. Otvára tému práce, ktorá je s tebou už od začiatku mesiaca, a naviac pribaľuje empatiu, súcit. Posvieť si do svojho srdiečka a zisti, ako si na tom s týmito kvalitami. Sú totiž témou týchto dní. Júlové potešenie: dopraj si krásu, umenie, hudbu, meditácie, modlitby, cvičenia. Všetko toto podporuje v tvojom tele tvorbu hormónov šťastia – serotonínu a dopamínu. Dopraj si ich plnými dúškami.

Býk – Slnko je v tvojom znamení od 19. apríla do 20. mája 2021, býčie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú dni 4. až 6.7. Podnikáš? Píšeš? Vyrábaš? Daj svetu o sebe vedieť. Pokojne vystúp zo svojich koľají a urob pre to, aby svet o tebe vedel, kroky, ktoré si dosiaľ neurobil. Ostaň však v pokoji a s pokojom Býka privítaj aj dianie na oblohe. Venuša, tvoja vládnuca planéta, sa totiž v tomto čase spojila s Marsom a postavili sa zoči-voči Uránovi. Toto je situácia, ktorá ti môže priniesť nečakané prekvapenie. Ostaň v pokoji, opakujem, lebo ak si sa naučil vystupovať so svojich zabehaných koľaní, oceníš túto zručnosť. Ak v nich však chceš ostať, môže prísť hnev, nespokojnosť, agresivita. Ty máš v rukách svoju spokojnosť, svoj mier, nech sa deje, čo sa deje. Nov bude 10.7. v Rakovi a téma pokračuje. Nespokojnosť a komplikácie versus úspech a šťastie. Na ktorú stranu sa pridáš? Nov ti prinesie aj nové možnosti v rozširovaní vedomostí. Možno vesmírna skúška medzi nespokojnosť – úspech je tou novou možnosťou, v ktorej objavíš svoju silu, ak sa postavíš na stranu dôvery, alebo podľahneš strachom, ak si v nedôvere. Spln bude 24.7. vo Vodnárovi, tiež môže byť plný prekvapení, no v akejsi ľahkosti bytia. Ľahkosť bytia nastane vtedy, ak život a všetky jeho príbehy prijímaš. Ak odmietaš, ideš do napätia. Kopec podmienok je v slovách pre teba, ty však rozhoduješ. Júlové potešenie: zameraj sa na vône v prírode, ale aj esencionálne oleje môžu tvoj noštek pohladkať, telo vyliečiť. Čuchové vnemy sú totiž silné  a mozog si ich dlho pamätá i rozpamätá sa pri nich.   

Blíženci – Slnko je v tvojom znamení od 20. mája do 21. júna 2021, blíženecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú dni pred novom, a to 7. a 8.7.  Keďže nov bude 10.7. v Rakovi, zameraj svoju pozornosť od začiatku mesiaca na rodinu, na spoločné zážitky. Predpokladám, že to bude ľahké, lebo je leto, prázdniny a čas dovoleniek. Keby si sa predsa len dostal do tlaku – čomu dať prednosť, polož si otázku: ako by to urobila láska? Nadraď lásku a láskavosť nad všetko, čo robíš a užívaj si pocity, ktoré prídu. Život ti s radosťou prihrá radostné situácie, keď pôjdeš v jeho prúde. Júlový nov je i o nových poznatkoch, a tak ich získavaj aj zo vzťahov. Pozoruj a uč sa: ako reaguješ, keď konáš pod tlakom? Čo ťa privádza do pokoja? Kedy vieš spolupracovať, kedy ideš do odporu? Čo ťa na deťoch a partnerovi, priateľovi vytáča? Uvedomuješ si, že každé vytočenie sa z vonku je tvoje vlastne zranenie vo vnútri? Vzťahy sú úžasným priestorom na sebapoznávanie. Uč sa. Spln bude 24.7. vo Vodnárovi, prinesie ti uvoľnenie, ak vieš púšťať a si pripravený kreatívne reagovať. V hre bude aj Merkúr s Plutom, a tak môžeš byť postavený pred rozhodnutia, ktoré budú mať veľký vplyv na tvoj ďalší život. S láskou používaj slová hovorené, písané i myslené, s múdrou pokorou prijímaj svoj osud. Ten si si zvolil ešte pred narodením, teraz ideš v koľajách svojho plánu. Môžeš rozhodnúť, čo a ako uvidíš, čo a ako prijmeš, nemôžeš vystúpiť zo svojho vlaku. Až v budúcom zrodení budeš prestupovať. Júlové potešenie: pohybom v prírode a hlbokým dychom sa udržuj v zdravej kondícii, podporíš aj krvný obeh, ktorý v júli podporu potrebuje.     

Rak – Slnko je v tvojom znamení od 21. júna do 22. júla 2021, račie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú 9. až 11.7., ktoré môžu byť veľmi silné v tom, čo všetko sa pre teba otvorí. Rovnako silný a dôležitý bude aj ďalší deň v mesiaci – nov. Bude totiž v tvojom znamení, teda v Rakovi 10.7., a je to čas nielen na bilancovanie, ale aj na otváranie nových dverí. Kam máš našliapnuté? Keď hovorím o otváraní dverí do nových oblastí, vždy je to o tom, kam ide tvoja pozornosť. To znamená, že hoci je Rakov na svete požehnane, aj dverí, ktoré sa im otvárajú je individuálne požehnane. Niektorí Raci sa cítia v práci ako doma, iní cítia teplo domova s priateľom, ďalší musia mať bezpodmienečne domček, iným stačí byt, ďalším palác... nové možnosti na nové zámery prichádzajú. Uvedom si, že aj materiálny svet patrí do nášho žitia. O Rakoch sa totiž traduje, že sú emoční a málo ukotvení v hmote. Ty najlepšie však vieš, ako si na tom, či máš napríklad vo finančných záležitostiach poriadok alebo chaos. Ako okolo teba, tak aj v tebe. Buď pociťuješ chaos, alebo si vo svojom strede pokojný, uprataný, to znamená, že tvoj energetický systém je v poriadku. Chaos či pokoj v duši totiž závisia aj od tvojej sebaúcty, sebalásky, sebarešpektu. Spln bude 24.7. vo Vodnárovi a tému sebahodnoty a hmoty, majetkov, financií, investícii ešte viac otvorí, a tak pripomínam úslovie: pripraveným šťastie praje. Júlové potešenie: dopraj si jedlá kombinované s chia semienkami. Aztékovia ich vraj jedli pre vytrvalosť, skús ich takto prijímať i ty. Slovo chia totiž znamená silu vytrvalosti.  

Lev – Slnko je v tvojom znamení od 22. júla 22. augusta 2021, levie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú 12. a 13.7., a preto je čas venovať pozornosť svojmu fyzickému i psychickému zdraviu, ale aj zdraviu vo vzťahoch. Ako ozdraviť vzťahy? Jednou z možností je prebrať zodpovednosť a ísť do levích cností. To znamená byť láskavým, súcitným, rozhodným, sebavedomým a zároveň pokorným Levom či Levicou. Isto by sme našli aj ďalšie cnosti, skús ich však nájsť ty v sebe. Možno budú originálnejšie, intímne tvoje i levie zároveň. Pochopil si teda, že je čas pozrieť sa do seba. Ako to máš so sebavedomím, sebaúctou, sebaláskou?  Je integrita medzi tým, ako sa správaš navonok a tým, ako sa cítiš vo vnútri? Miluješ ostatných tak ako seba samého? U Leva je totiž rizikové práve preskočenie z milujem ťa do pohŕdam tebou. Naši predkovia hovorievali, že láska sa ľahko mení na nenávisť. Henry Ford dokonca tvrdil: „Nenávisť je vedľajší produkt lásky.“  Ako máš ty v sebe lásku a nenávisť? Precíť v stíšení. Nov bude 10.7. v Rakovi a v hre je aj Venuša v Levovi, takže tvoj čas môže byť o kráse, láske, nehe. Aj tu však potrebuješ nájsť správny priestor, lebo tiež Mars je v hre, a tak by krása mohla byť pichľavá, láska dusiaca, neha ako závoj nad všetkým. Poď do svojho stredu, do srdca a odtiaľ ži svoj život. Tam rastie tvoja schopnosť byť správne silnou osobnosťou. Presne toto sa ti zíde na spln. Ten bude 24.7. vo Vodnárovi a otvorí tému ty a vzťahy s ostatnými. Júlové potešenie: naplánuje si dni plné úsmevov a smiechu. Smiech totiž patrí k úžasným ozdravným prostriedkom, uvoľňuje stres, hladká dušu i srdce. 

Panna – Slnko je v tvojom znamení od 22. augusta do 22. septembra 2021, panenské dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú 14. a 15.7. a ty už vieš, že sú to tvoje „hýčkacie dni“. V júni si zameriaval pozornosť na tenké ťrevo, teraz prichádza na program krvný obeh. Čo je preň kľúčové? Vyvážená strava, pohyb a jasné áno životu. Vyvážená strava podporí tvoj brušný mozog. Pohybom zvýšiš kondíciu a áno životu otvorí nové možnosti. Každé nie totiž priškrcuje kohútik energie a ty, aj keď sa zdravo stravuješ a zdravo pohybuješ, môžeš cítiť únavu, môžeš byť taký nemastný-neslaný. Prepoluj na uvoľnenie, na radosť a zanôť si napríklad aj pesničku – zahoď starosti, zahoď svoje starosti, pozri, aký je krásny deň. Keď uvidíš krásu, radosť okolo seba, ľahšie ich nájdeš aj v sebe. Alebo žeby naopak? Nov bude 10.7. v Rakovi a keďže aj Merkúr s Jupiterom sú v tvojej hre planét, prichádzajú možno nové príležitosti v práci, možno viac tvorivosti, možno sa ti viac rozviaže jazyk a svojou reklamou oslovíš správnych ľudí. Prečo píšem možno? ... lebo to, ktorá oblasť sa ti otvorí, závisí od tvojho nasmerovania, od tvojej pozornosti. Vesmír ponúka, ty berieš alebo neberieš. Spln bude 24.7. vo Vodnárovi a Vodnár, ak ho chceš počuť, pridáva do života viac uvoľnenia, viac vnútornej i vonkajšej slobody, viac originality, viac možností. Môžu sa týkať práce, ale môžu niesť aj silné sebapoznávacie programy. Júlové potešenie: v júli je vhodné podporiť krvný obeh a urob to dynamickejším pohybom v prírode, hlbokým dychom, ale skús aj rýchlokvasenú zeleninu. Podporíš tak aj zdravie v traviacom trakte.    

Váhy – Slnko je v tvojom znamení od 22. septembra do 23. októbra 2021, niekoľko dni vo Váhach však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú dni 16. a 17.7., a keďže je v júli podľa tradičnej čínskej medicíny na programe dní krvný obeh, je dôležitá jeho podpora. Ako? Napríklad pohybom, vyváženou a pravidelnou stravou a tiež aktívnym životom v správnom prúde. To znamená s dôverou a v uvoľnení žiť. Spracovať sebapoškodzujúce a sebaspochybňujúce programy tak, aby si porozumel, prečo boli doteraz v tvojom živote a prepóloval ich na podporujúce programy sebadôvery. Predpokladám, že teraz máš presne na takéto riešenia nastavenie, pretože stúpa tvoja tvorivosť. Ak sa tak nedeje, pozri ešte kde si priškrtil jej kohútik. Kde a o čom pochybuješ? Tým, že sa uvoľníš a otvoríš tvorivosti, prichádzajú do života nové príležitosti. Nov bude 10.7. v Rakovi a vďaka spojeniu Venuše s Marsom budeš na výslní a dostatočne akčný. Čo tak s ich podporou začať nový projekt, vytvoriť nové možnosti? Ak si doteraz spracoval sebaspochybňovanie a narástla tvoja sebaúcta, otvára sa ti nová cesta. Môžeš ju vnímať tak, že všetko v živote ide ľahko a bez prekážok. Ak prichádzajú prekážky, život ti ukazuje, že si v slepej uličke. Spln bude 24.7. vo Vodnárovi, privítaj ho hlbokým nádychom. S ním prichádzajú ďalšie príležitosti uvoľniť napätie najmä v rodine. Júlové potešenie: do letného mesiaca je fajná afirmácia – s láskou prijímam život taký, aký je – a obklop sa krásou, pokojom, dopraj si relax a ničnerobenie.      

Škorpión – Slnko je v tvojom znamení od 23. októbra do 22. novembra 2021, škorpiónske dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú dni 18. a 19.7. Tvoje dni, ktoré chcú šancu byť dňami oddychu, pokoja a podpory tvojho zdravia pohybom. Podľa tradičnej čínskej medicíny v júli je na programe krvný obeh. Na fyzickej úrovni ho udržiavaš v dobrej kondícii práve športom, pravidelným pohybom, a tak teraz je čas na aktívny fyzický život. Teraz je čas na vetu – viac ži, menej mysli. Uvoľníš tak dve sily – silu zdravia a silu pokojnej mysle. Planéty ťa teraz vedia podporiť aj pri cestovaní. Otázka je, či ty chceš, možno vidíš prioritu v pokoji tela i ducha, a tak cesty odložíš na priaznivejší čas. Tak či tak je to v poriadku, ty cítiš svoju pravdu. Nov bude 10.7. v Rakovi a pravdepodobne tu je „zakopaný pes“ prečo necestovať, ale jemné pnutie tu môže byť. Ak príde, vieš, že len ty ho môžeš rozpustiť. Čoho sa môže týkať? Rak svieti viac do rodiny a každá nepohoda v nej naberá na sile. V hre je totiž Pluto, tvoja osudová planéta, a chce, aby si vyriešil neriešené. Tu viac ako inokedy platí – viac ži v prúde života, menej... dosaď si podľa seba, ktoré neresti svojho znamenia potrebuješ rozpustiť. Napríklad manipuláciu, tvrdohlavosť, aroganciu...   Spln bude 24.7. vo Vodnárovi a znova je v hre Pluto, teraz s Lunou. Osudové stretnutie s nejakou ženou? Osudové rozhodnutie týkajúce sa ženskej línie rodu? Júlové potešenie: v júli aktivuj krvný obeh pohybom, ale aj potravinami bohatými na zdravé tuky a aminokyseliny. Erekciu podporíš napríklad šafránom a zázvorom, močopudnými potraviny uvoľníš toxíny z tela.

Strelec - Slnko je v tvojom znamení od 22. novembra do 21. decembra 2021, strelecké dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú dni 20. a 21.7., ktoré sú vhodné na pohyb hneď z dvoch dôvodov. K Strelcovi pohyb patrí, ale v júli je podľa tradičnej čínskej medicíny na programe krvný obeh a ten môžeš podporiť okrem stravy pohybom. Najmä fyzickým. V júli to však vyzerá, že pohyb ťa bude sprevádzať v každej oblasti. Vo fyzickej napríklad športom, mentálnej novými nápadmi, emocionálnej citovým prežívaním určitých udalostí, energetickej uvoľnením napätia a všetko môže byť zavŕšené v spirituálnej oblasti, kde ti ako bonus prídu nové vhľady. Mám rada vetu – všetko so všetkým súvisí – a teraz sa veta môže realizovať v tvojom živote. Pohyb začne v jednej oblasti a rozbehne sa do všetkých. Malé upozornenie: Strelec rád vidí cieľ, je dobrým vizionárom, ale aj maličkosti, detaily tvoria dôležité schodíky. Viď teda aj detaily, môžeš vidieť súvislosti a naučiť sa inak myslieť, tvoriť, žiť. Zmeny sú na obzore. Nov bude 10.7. v Rakovi a bude o domove, jeho zmenách a tiež tvojich výletoch z neho i tvojich návratoch doň. Bod pokoja a istoty v neistote. Len sa naň veľmi neupínaj. Je, bude a možno aj nebude. Dovoľ si byť slobodným človekom s nepripútanosťou k hmotným veciam. Jasné, že ich potrebujeme k životu, ale nelipneme na nich. Spln bude 24.7. vo Vodnárovi, slobodu a nelipnutie akoby si našiel. Júlové potešenie: v júli si hýčkaj krvný obeh napríklad aj tak, že si vytvoríš ranný rituál umývanie nôh v studenej vode. Ak máš možnosť, urob tak v potôčiku či v rannej rose.    

Kozorožec – Slnko je v tvojom znamení do 19. januára 2021 a potom ešte od 21. decembra 2021, kozorožie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú dni 22. až 24.7. s možnosťou hýčkať seba samého. Dopraj si to, čo máš najradšej a všetko v pokoji. Dni od začiatku mesiaca sú totiž na teba dosť akčné. Život chce zmenu. Ak ju urobíš, otvárajú sa ti ďalšie možnosti, ak ju neurobíš, život ti stavia prekážky. Podľa prekážok, problémov a rôznych výziev vieš, či si v prúde života alebo si zablúdil do slepej uličky. Návrat je vždy možný, aj keď s oneskorením. Veď sa pozri na svoj život, kde si stúpil vedľa, odkiaľ si sa musel vrátiť, kedy si začínal od začiatku, kedy si prehliadol z vlastnej neochoty či pohodlnosti životnú výzvu... Akýkoľvek tvoj príbeh teraz vyplával na povrch, príjmi ho a ber ako možnosť učiť sa a rásť. Nov bude 10.7. v Rakovi a témou je domov. U teba aj pocit istoty a bezpečia v domove. Podľa možnosti momentálne nič nerieš, ostaň vo fáze prijímania všetkého, čo sa deje okolo tvojho domova. Nechaj si nadhľad a čas, ale uvedom si, že čo sa ti zrkadlí z vonkajšieho sveta, to je v tebe. Ak vidíš neistotu v domove, kde bývaš, pozri na neistotu a sebaspochybňujúce programy vo svojom vnútri. Spln bude 24.7. vo Vodnárovi a vraj to bude jazda! Ostaň však v pohode, prichádza len to, čo si zasial. Príčinu hľadaj v sebe, dôsledky žiješ. Júlové potešenie: vybehni vždy, keď môžeš, na slniečko, postav sa chrbtom čo najbližšie k stromu a celým telom sa oň opri. Ty a strom ste jedno, v tebe i v ňom prúdi životodárna sila. Precíť.   

Vodnár – Slnko je v tvojom znamení od 19. januára do 18. februára 2021, vodnárske dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú dni 25. a 26.7. Dopraj si v nich všetko, čo ťa posilní vo všetkých oblastiach života, a to aj na fyzickom tele, aj na mentálnom, emočnom, energetickom i spirituálnom. Ako sa liečiť a posilniť? Napríklad tým, že si do života naprogramuješ generálne uvoľnenie cez spev, smiech, službu, štedrosť, modlitby a meditácie. Vyber si, čo ti je blízke. Upriamim však tvoju pozornosť na službu. Slúžiť to je česť. Ako slúžiš svojim rodičom, partnerovi, partnerke, deťom, priateľom? Cítiš v službe, že sa obetuješ? Cítiš v službe, že v nej rastieš? Ide o tvoj pocit. Ak cítiš obetu, si obeť obetavá. Ak je služba pre teba česť, posilňuješ svoj rod, podporuješ svojich predkov i potomkov, vyživuješ svoje korene. Skús teda starostlivosť o svojich blízkych poňať ako službu svojmu rodu. Nov bude 10.7. v Rakovi a tiež v téme pozornosti svojmu domovu, svojej rodine. Pripravíš sa tak na svoj najsilnejší spln, ten bude 24.7. a v tvojom vlastnom znamení - vo Vodnárovi. A keby to bol len jeden najdôležitejší spln v tomto roku! Ty zažiješ v auguste aj druhý svoj silný spln, tiež teda vo Vodnárovi. Vesmír ťa miluje, keď ťa výzvami obdaruje. Júlová výzva je o tvojej stabilite a osudovosti, teda žneš, čo si zasial. Ty vieš, o čo ide vo vzťahoch, najmä v partnerských. Vyrieš, vylieš. Júlové potešenie: uzemni sa chôdzou naboso v prírode a pridaj aj poriadne podupanie. Uvoľníš napätie fyzické i mentálne. Navyše dovolíš, aby cez chodidla odišli z tvojho tela toxíny.

Ryby -  Slnko je v tvojom znamení od 18. februára do 20. marca 2021, rybie dni však nájdeš v každom mesiaci. V júli to budú tri dni, a to 1.7., 27. a 28.7. Keď si predstavíš, že 1.7. niečo pekné začneš a koncom mesiaca uzavrieš, máš nádherný čas pred sebou. Môžeš si plávať životom ako rybka v čistej vode. O čistú vodu svojho života sa ty staráš sám cez všetky svoje vzťahy. Ktoré sú to? Ide o vzťah k sebe samému, o vzťah k ostatným ľuďom i o vzťah k celému svetu. Ak máš v týchto vzťahoch upratané, máš uprataný celý život. Ak v nich niečo škrípe, otoč pohľad do svojho vnútra a zisti, kde máš čo v sebe v neporiadku a v chaose. Verím, že v predchádzajúcich mesiacoch si si upratal svoje vzťahy, veď čas zastavenia sa v našich domovoch bol na takéto upratovanie priam ideálny. Nov bude 10.7. v Rakovi a preverí predchádzajúcu tvoju prácu na sebe cez komunikáciu so všetkými bytosťami okolo teba. Bude to pohodová komunikácia? Bude ťa niečo v nej vytáčať? Príčina je v tebe. Ak cítiš, že potrebuješ urobiť generálnu očistu, generálnu detoxikáciu, urob ju od fyzického tela, cez mentálne, emočné, energetické až po spirituálne. Uvoľni napätie vo všetkých týchto piatich oblastiach. Inšpiráciu nájdeš aj v júlovom potešení na záver tohto textu. Spln bude 24.7. vo Vodnárovi, v hre je aj Jupiter v Rybách a to ti dáva silné možnosti podporiť seba, svoje zdravie, podporiť svojich blízkych. Júlové potešenie: rozbehni sa naboso po lúkach, nechaj si chodidlá premasírovať trávou, skalkami, zemou, a tak cez akupresúrne body na nich zregeneruješ celé telo. Popritom nazbieraj zelené bylinky a posyp si nimi každé jedlo.