Sidebar

Zážitkovo - rozvojový, sebavzdelávací a sebapoznávací pobyt na Srí Lanke

Jeho cieľom je spojiť  relax, zážitkovú dovolenku a sebarozvoj. 

1. 12. - 15. 12. 2019, 15 dní / 12 nocí

  • Cítite, že napriek tomu, že vediete celkom úspešný život, niečo podstatné vám uniká?
  • Hľadáte hlbší zmysel života a ste zmätení v hodnotách, ktoré vám okolie podsúva?
  • Mávate syndróm vyhorenia, únavy a straty zmyslu vašej práce či života?
  • Nezvládate stres?
  • Cítite sa často nepochopení a osamelí?
  • Trápia vás narušené vzťahy?
  • Často vás ovládnu negatívne emócie, ako sú smútok,  ľútosť, pocit viny či hnev a žiarlivosť?

Ak ste si na niektorú z otázok zodpovedali áno, potom je tento pobyt  vhodnou príležitosťou  pre zmenu. 

Je príležitosťou na hlbšie porozumenie seba, svojej situácie, rozpoznať automatizované vzorce myslenia a konania, rozpustiť nepotrebné a posilniť, prípadne získať nové, zmysluplné postoje a inšpiratívne návyky.

Pobyt organizuje Cestovná kancelária Liber v spolupráci s  rozvojovou a transformačnou koučkou   Ing. Evou Timkovou  a etikoterapeutom, životným koučom  Mgr. Vladimírom Červenákom.

      V čase, keď je na Srí Lanke pekné letné počasie, spoločne zájdeme na južné pobrežie ostrova Cejlón, kde si doprajeme zážitkovo – rozvojový pobyt spojený s poznávaním krás Srí Lanky.

Získaný čas pre seba bude aj skvelou príležitosťou na „inventúru a nový vietor do plachiet“. V tvorivo-inšpiratívnom procese nás budú sprevádzať skúsení kvalifikovaní profesionáli: etikoterapeut a koučka. Užijeme si tiež masáže a jogu (podľa výberu a uváženia) a plávanie v oceáne, lebo budeme ubytovaní v tesnej blízkosti pieskovej pláže a trávnatej záhrady s vlastnými ležadlami. Hotel má aj bazén. V okolí hotela na juhu fakultatívne navštívime Koggalu s rybármi na bidlách, ľudovým múzeom a korytnačou farmou. Tiež jazero s lodičkami, ktorými zájdeme na škoricový ostrov. V blízkom Galle nás zláka ovocný trh, koloniálna pevnosť a architektúra. A možno tiež miniatúrne obchodíky s exotickým tovarom. Z atrakcií, ktoré nás čakajú, spomeňme Pinnawalu so sloním sirotincom a s najväčším stádom slonov žijúcich v zajatí. Uvidíme aj kúpanie slonov v rieke a manufaktúru na výrobu papiera. V Ahangame potom ochutnáme pravý cejlónsky čaj a zájdeme sa pozrieť na čajové plantáže. Určite si z pobytu prinesieme veľa pekných zážitkov a poznaní.

Doprava: Letecky s prestupom v Dubaji s leteckou spoločnosťou EMIRATES - táto ponúka pestrý výber menu aj pri rôznych diétach (podľa želania). Tiež autobusom z Bratislavy na letisko Viedeň a z Košíc na letisko Budapešť. Autobusom sa budeme prepravovať aj po Srí Lanke (letisko – Pinnawala – Ahangama – letisko) Etikoterapeut je prítomný po celý čas cesty z Bratislavy na Srí Lanku a späť. Kouč je prítomný po celý čas cesty z Košíc na Srí Lanku a späť. Sprievodca sprevádza skupinu po Srí Lanke.

Organizácia: Pre vstup na Srí Lanku nie sú potrebné víza (platí sa len poplatok za vstup do krajiny, ktorý je uvedený pri cene) ani povinné očkovania. Odporúčame len dodržať všetky pokyny, čo sa týka obsahu batožiny platnosti pasu. Pri pobyte na Srí Lanke potom treba dodržiavať pravidlá pre vstup do chrámov (zahalené ramená a kolená). Detailnejšie informácie o Srí Lanke nájdete TU.

Program: Z letiska pôjdeme cestou na 1. noc do Pinnawaly* (svetoznámy sloní sirotinec). Následne budeme 11 nocí v Ahangame (v tesnej blízkosti oceánu). Tu bude 8,5 dňa venovaných rozvojovému programu. V každom dni budeme pracovať v troch 2-hodinových blokoch na kurzoch etikoterapie a osobnostného rozvoja. Účastníci budú rozdelení do 2 skupín. K dispozícii bude aj po slovensky hovoriaci sprievodca, s ktorým spoznáme zaujímavé atrakcie v okolí hotela. Tiež absolvujeme 2 spoločné výlety**.

Podľa záujmu bude možné prejsť tieto miesta:

**Galle – baroková koloniálna pevnosť, kostoly, pošta, maják, ovocný trh, korenie, obchod s látkami a šatami. 
Koggala – záhrada s korením, plavba po jazere, škoricový ostrov, korytnačia farma, ľudové múzeum, rybári. 
**Matara a Dondra – 2 zaujímavé chrámy, maják na najjužnejšom mieste ostrova, spoločný obed, kúpanie. 
Mirissa – obľúbené letovisko s rybárskym prístavom, v blízkosti pobrežia koridor s veľrybami a delfínmi.
*Pinnawala – sloní sirotinec a kúpanie slonov v rieke, ulica so suvenírmi, výroba papiera zo slonieho trusu.

Strava: polpenzia (v cene) = spravidla bufetové raňajky a večere formou švédskych stolov. Jedlo v lietadle vrátane nealko aj alko nápojov. Obedy individuálne (možnosť spoločného stravovania, oba hotely majú v ponuke obedy).

Ubytovanie: 12 nocí v 2 hoteloch, z čoho budeme 1 noc v Pinnawale a 11 nocí v Ahangame. Hotely sú cca na úrovni našich 3-4**** hotelov. Naša kategorizácia sa však na Srí Lanke nedá aplikovať. Napr. namiesto posteľnej bielizne sú plachty (teplo).

Cena: 2.275  pre všetky vekové kategórie (pri ubytovaní na 2-lôžkovej izbe s ďalšou osobou).

Doplatok za ubytovanie 1 osoby v izbe: 295 €. Môžete tiež požiadať o ubytovanie s inou osobou.
Zľava za ubytovanie 3 osôb v izbe: -100 €, pre každú takto ubytovanú osobu.
Príplatok za prednostný výber sedadla v autobuse: 10 € osoba.

V cene je cestovné (vrátane letiskových transferov a poplatkov), predĺžené hotelové ubytovanie, polpenzia, 2 výlety, kurz "Menej sťažností, viac radosti”, organizačné náklady a sprievodcovské služby. 
V cene nie sú vstupenky na atrakcie 50 €, prepitné pre hotely, vodičov a lokálnych sprievodcov cca 30 €poistenie (môžete si ho doobjednať – treba rátať 15 dní), vybavenie vstupu do krajiny = 40 € (je možné ho vybaviť aj individuálne), strava nad rámec polpenzie.

CK je poistená proti insolventnosti: certifikát TU.

Stretneme sa v súlade s pokynmi zaslanými klientom pred zájazdom. Skupina z Bratislavy bude dopravená na letisko Viedeň a skupina z Košíc na letisko Budapešť. Obe skupiny sa stretnú na letisku v Dubaji a na letisko Colombo už priletia spolu. Tam ich bude čakať autobus so sprievodcom. Pri ceste nazad budú obe skupiny absolvovať spoločnú cestu večer z hotela autobusom na letisko Colombo a následne rovnakým lietadlom do Dubaja. Odtiaľ už každá skupina poletí iným lietadlom a pocestuje iným autobusom – rovnako ako na začiatku.

Časy letov (celkový čas letu je cca 10,5 hod. jedna celá cesta; zvyšný čas je čas prestupu a časový posun):
01.12.2019 = 14:50-23:05 (Budapešť – Dubaj) a 15:05 – 23:35 (Viedeň – Dubaj)
02.12.2019 = 02:35-08:25 (Dubaj – Colombo) = ranný prílet na Srí Lanku
15.12.2019 = 02:55 - 5:55 (Colombo – Dubaj) = večerný odchod z hotela
15.12.2019 = 08:40-11:45 (Dubaj – Budapešť) a 09:00-12:25 (Dubaj – Viedeň)

Sprievodcovia: Irena Chrapanová a lokálni sprievod.
Etikoterapeut, životný kouč: Mgr. Vladimír Červenák. 
Rozvojový a transformačný kouč: Ing. Eva Timková.

Počasie v Colombe: môžete pozrieť TU (nie vždy však odpovedá skutočnosti). V oblasti, do ktorej smerujeme, nás čaká 30-35 °C (slnečná sezóna s malým počtom zrážok je tu od 11. do 4. mes.). Vzduch na Srí Lanke je okrášľujúco vlhký, príroda rozkvitnutá, kúpanie v oceáne aj v bazéne je možné. Dážď má mimo obdobia dažďov podobu lokálnej prehánky.

Prihlásiť sa: môžete TU.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Kalendár

Tipy a inšpirácie